Yeşilova Yanyol , Küçükçekmece/İSTANBUL
tren

ŞEKAV 5. Olağan kurulunu gerçekleştirdi.

16.02.2019
ŞEKAV 5. Olağan kurulunu gerçekleştirdi.

Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı (ŞEKAV) 5.Olağan Genel Kurulu vakıf merkezinde gerçekleşti. Ali Beyaz bir dönem daha ŞEKAV Başkanlığına devam etti.


ŞEKAV Genel Sekreteri Ramazan KAHVECİ, toplantıya katılan mütevelli heyeti üyelerine ve toplantıda kendilerini yalnız bırakmayan misafirlere selamlama konuşması yaparak, vakıf çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Vakıfların hayır kuruluşu olduğunu, bu işe gönül verenlerin ise adeta kendilerini vakfetmesi gerektiğini, vakfa hizmet eden herkesin büyük bir özveriyle vakıf çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.


Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Ali BEYAZ, mütevelli heyeti toplantısının açılışını yaptı. Atatürk ve Türk şehitleri adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.


Başkan Ali BEYAZ konuşmasında toplantıya katılanlara teşekkürlerini ileterek, vakfa gönül veren, vakıf aracılığı ile eli hizmete bulaşan ve vakfa destek olan herkese teşekkür etti. Birlikte beraberlik vurgusu yaparak, birlik olmanın faydalarını anlattı. Yapılan en güzel ve yararlı işin vakıf işi olduğunu belirterek, Rabbim bizleri bu yolda yarışanlardan eylesin dua ve temennisinde bulundu.
Daha sonra toplantıya katılan mütevelli heyeti üyelerinin oybirliği ile, MUSTAFA ŞAHİN, YÜKSEL YALÇIN ve ERDAL KURT Divan Kurulu Heyeti’ne seçildiler.


Toplantıda, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfının önümüzdeki 2 yıl boyunca kurullarında ve temsilciliklerinde görev yapacak isimler oybirliği ile belirlenmiştir. Bu doğrultuda yeni dönemde vakfın kurullarında görev alacak kişiler, aşağıdaki isimler oluşmuştur.

YÖNETİM KURULU ASİL

1.         ALİ      BEYAZ

2.         RAMAZAN      KAHVECİ

3.         YÜKSEL         HAMZAOĞLU

4.         ABDULLAH     CANAN

5.         ALİ      BAL

6.         ALAHATTİN    KARA

7.         ALİ      AYDIN

8.         SELİM DEMİR

9.         SADİ   YAZICI

YÖNETİM KURULU YEDEK

1.         NİZAMETTİN           GÜNEL

2.         EFRAZİM      AYDIN

3.         MUSTAFA     YENİÇERİ

4.         OKTAY          CELEP

5.         ÖMER            YENİÇERİ

6.         ALPEREN      BAL

7.         MUSA MALI

8.         RESUL           YAZICI

9.         SONER          KELEŞ

DENETLEME KURULU ASİL

ADI     SOYADI

1.         TİMUR           ŞAHİN

2.         ÖMER ARSLAN

3.         SERKAN        KAYA

DENETLEME KURULU YEDEK

ADI     SOYADI

1.         OKTAY          YILDIZ

2.         ERSOY           KARA

3.         KEMALETTİN          POLAT

ŞİRAN TEMSİLCİLERİ

ADI     SOYADI

1.         ABDULBAKİ KARA

2.         KURTULUŞ   HALEP

3.         ÖMER YENİÇERİ

ANKARA TEMSİLCİLERİ

ADI     SOYADI

1.         MUSTAFA     ŞAHİN

2.         ERDAL           KURT

3.         MUSA            MALI

ADI     SOYADI

1.         ABDİNUR      ALKOÇ

2.         İSMET            BALTA

3.         MUAMMER  BEYAZ

4.         ABDULBAKİ TUĞ

5.         SITKI  ABLAK

Toplantının gündem maddelerinin görüşülmesi tamamlandıktan sonra ise, söz alan üyeler ve katılımcılar aşağıdaki şekilde görüşlerini dile getirmiştir.


Muammer BEYAZ, vakıf çalışmalarına eksiksiz katıldığını, yapılan çalışmaların ve yapılan işlerin huzur verdiğini belirtti. Hayır nerde ise, kendilerinin de orada olduğunu belirterek, vakfın yaptığı çok güzel çalışmaların meyvelerini zamanla alacağını belirtti. Birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, yeni yönetimi ve kurullara seçilen diğer kişileri tebrik ettiğini belirterek, başarı dileklerinde bulundu.


Serkan KAYA söz alarak, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın örnek çalışmaları olduğuna vurgu yaptı. Başkanlığını yürüttüğü Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) olarak da ŞEKAV’ın çalışmalarından esinlendiklerini iletti. ŞEKAV’a ve kurullara yeni seçilen herkese başarı dileklerinde bulundu.


Ali BAL, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı adına Tepeören’de bulunan arsa ile ilgili çalışma yapılması ve proje geliştirilmesi gerektiğini iletti. Arsanın ve bitişiğinde bulunan sosyal alanlarla ilgili projeler hayata geçirildiğinde, hem ŞEKAV’ın hem de diğer Gümüşhane’nin diğer STK’ların buradan faydalanabileceğini belirtti. Yeni dönemin hayırlı olması dileklerinde bulundu.


Yüksel HAMZAOĞLU, Toplantıya katılanlara teşekkür etti. Vakfın çok başarılı ve faydalı işler yaptığını belirtti. Vakıf çalışmalarında yeni projelerin hayata geçirilebilmesi ve taze kan olması için gerekirse vakıf başkanlığına, süre dahi konulmasında fayda olabileceğini belirtti. Önemli olanın hizmette devamlılık olduğunu, yönetime ve vakfa yeni katılacak yüzlerle vakfın başarısının daha da artacağını belirtti. Yeni yönetime ve kurul üyelerine başarı dileklerinde bulundu.


Erdal ÇİÇEK, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek, yeni yönetime başarı dileklerinde bulundu.


Selim DEMİR, toplantının hayırlı olmasını diledi. Kendisinin de bu dönem yönetim kurulu listesinde yer alacağını ve faydalı çalışmalar yapmaya çalışacağını belirtti.

Hüseyin TARHAN da, vakıf çalışmalarında başarılar diledi. Vakıfla, bir çocuğunun vakıftan burs alması vesilesiyle tanıştığını, daha sonra burs alan çocuğunun işe girdiğini ve her ay vakfa bir burs verdiğini belirtti. Vakfı takip ettiğini ve çalışmalarını çok başarılı bulduğunu belirtti.

Fevrü DEMİR, çok uzun zamandır dernek çalışmalarına emek verdiğini belirtti. ŞEKAV’ı da yakından takip ettiğini, çalışmalarında başarılar dilediğini belirtti.

Şerafettin BAL, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın çok güven verdiğini, vakfa geldiğinde ve vakıf üyeleri ile bir arada bulunduğunda huzur bulduğunu belirtti. Hep beraber olduk ve yine beraber olacağız dedi. Vakfa ve yeni seçilen yönetime başarılar diledi.

Kemalettin POLAT, vakıf çalışmalarında başarılar diledi. Vakfın yaptığı toplantılara çok katılamasa da, vakfı sürekli olarak yakından takip ettiğini ve çok başarılı bulduğunu belirtti

Sıtkı ABLAK, vakfın ciddiyetle çalıştığını ve vakıftaki samimiyeti hiçbir yerde göremediğini belirtti. Hayır dileklerinde bulundu.

Tevhit ERTÖRER, vakfın kurulduğundan beri içerisinde olduğunu, vakıfta samimiyet ve sınırsız hizmet olduğunu belirtti. Bu nedenle kurulduğundan beri, vakfın içerisinde varım dedi. Bu nedenle sizleri seviyorum ve hep yanınızda olmaya devam edeceğim dedi.

Halit YILMAZ, böyle güzel bir oluşum olduğundan geç haberinin olduğunu, ilk defa toplantıya katıldığını belirterek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Erdal KURT, ŞEKAV’ı ve yönetimi tebrik ettiğini belirterek, Şiran için ellerinden geldiği her aşamada hizmet etmeye çalıştıklarını belirtti. ŞEKAV’da gönül insanları ile beraber olmaktan çok mutlu olduğunu, vakfı çok başarılı bulduğunu belirtti. Ankara’da vakıf çalışmalarına daha da ağırlık vereceklerini, ŞEKAV’ın hizmet dalgasını yaygınlaştırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.


Yüksel YALÇIN, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın kurulduğu günden buyana çok yol aldığını belirtti. ŞEKAV ’daki çalışmaların diğer STK’lar için de örnek teşkil etmesini arzu ettiğini, gerek birlik ve beraberliğin tesis edilmesinde gerekse insanlara hizmette STK’ların çok önemli bir rol oynadığını belirtti. Vakıf yönetiminin burs verilen öğrencilerle ilgili bir çalışma yapmasının faydalı olduğunu ve yarının önemli görevlerinde yer alacak kişilerin vakfa kazandırılması gerektiğini belirtti. Yine vakfın özellikle eğitim alanında önemli hizmetler verdiğini, bunun yanında kalkınma ile ilgili de çalışmalara öncelik verilmesi gerektiğini belirtti. İlerleyen günlerde GÜSİAD-ŞEKAV-ŞİDEF olarak ortak bir çalıştayla Şiran temalı kalkınma ve yatırım konusunda geniş bir çalışma yapılabileceğini belirtti. GÜSİAD olarak hem ŞEKAV’la hem de Gümüşhane’nin bütün STK’ları ile çalışma ve işbirliği yapabileceklerini belirtti.


Alahattin KARA, toplantıya katılım gösteren herkese teşekkür ederek, vakıf yönetimine ve diğer kurullara seçilenlere başarı dileklerinde bulundu. Vakfın çok faydalı işler yaptığını, faaliyetlerini daha da artırması için, vakfa daha çok destek olunmasının, özellikle gençlerin vakıf çalışmalarına katılması gerektiğinin önemine vurgu yaptı.


Ömer ARSLAN, vakıf muhasebe işlerini yaptığını ve vakıf çalışmalarında bulunduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, vakıf çalışmalarında başarılar diledi.


Ramazan KAHVECİ, Vakıf mütevelli heyeti toplantısına katılanlara teşekkür etti. Özellikle Fatih AYDIN Beye de ayrıca vakfımıza yapmış olduğu katkılardan ve desteklerden dolayı teşekkür etti. Fatih Beyin duyarlılığının örnek teşkil etmesi gerektiğini belirterek, Rabbim böyle kardeşlerimizin sayısını artırsın, işlerini hayırlı eylesin dua ve temennisinde bulundu.

ALİ BEYAZ Vakıf Mütevelli heyeti toplantısına katılanlara teşekkür etti.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin E-posta Gönderebilirsiniz