Yeşilova Yanyol , Küçükçekmece/İSTANBUL
tren

Başkanın Mesajı

Anasayfa » Başkanın Mesajı

Ramazan Kahveci

Bir özlem, bir sevdadır Şiran.

Toprakları emek, taşları tarih, kültürü edep, insanı mis kokar Şiran’ın. Eşsiz ürünleri, şifalı balı,  fasülyesi, meyvesi,çevizi,kirazı, elması, armut’u, buğdayı, arpası, nohutu, mercimeği, soğanı, sarmısağı, keşkeki, sironu, verimli arazileri, hayvancılığı,, insanı çeken havası, suyu, insanın samimiyeti, tebessümü, ile

Kıymetli İnsanların yetiştiği  bir medeniyetin ev sahibidir Şiran.

Hepsi bir bütünün, kültürün ve büyük bir medeniyetin eseri… Böyle bir şehre ait olmak, bu emaneti omuzlarda taşımak, bunu koruyarak gelecek nesillere aktarmak büyük sorumluluktur.

Bu sorumluluğu tüm  hemşehrilerimizle yüklenerek bir ve beraberlik içerisinde yürütmek bugün bizlere düşmektedir.

Toplumlar ve insan, paylaşma ve fedakarlıkla ayakta durmaktadır. Medeniyetimizin ve hayatımızın vazgeçilmez dinamiğini oluşturan vakıfların temel amacı da insana, tabiata, canlıya, cansıza yani var olana hizmettir.

Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı olarak, bu ilke doğrultusunda, gençlerimizin eğitimini öncelikleyerek, ülkemize ve milletimize daha iyi hizmet etmeleri ve çevrelerine faydalı olabilmeleri için faaliyetler yapmaktayız.

Ayrıca, böylesine büyük bir tarihin evlatları olarak bu değerlerimizi yakînen tanımak, korumak ve gelecek nesillere aktarabilmek adına seminer, konferans ve toplantılar düzenlemekteyiz.

Hemşehrilerimizin yanında olarak destek olmakta, tıpkı köylerimizdeki imece usulüyle büyükşehirde de kenetlenerek el birliğiyle birbirimize omuz vermekteyiz.

Vakıf ve hayır anlayışının genç nesillere öğretilerek yaşatılması ve yarınlarımızı kucaklaması için, vakıf çalışmalarında bulunanların ve vakıf gönül dostlarının her zaman desteğine ihtiyaç duyduğumuzu belirtir, hizmet bilinciyle, aşkla ve azimle değerli hemşehrilerimizle bu yolculuğumuza devam edeceğimizi belirtiriz.

Selam ve muhabbetle.

Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı Adına
Vakıf Başkanı, Ramazan KAHVECİ

Daha Fazla Bilgi Almak İçin E-posta Gönderebilirsiniz